Tabletka przyjęta ponad 20 godzin za późno

Witam. Mam pytanie: Wczoraj, czyli we wtorek, zapomniałam wziąć tabletkę. Zawsze biorę ją o godzinie 18. Była to 7 tabletka z blistra. Wziełam ją dopiero dziś, czyli w środę o 14.30. Dodam, że wczoraj ok. godziny 10 rano odbyłam stosunek. Proszę mi powiedzieć, co powinnam zrobić w tej sytuacji. Mój lekarz z NFZ przyjmuje tylko w poniedziałki. Udać się prywatnie? Czy jeżeli dziś stwierdziłby ciążę, to istnieją jakieś tableki, które lekarz mógłby mi przypisać, aby uniknąć tej ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani przypadku istnieje prawdopodobieństwo ciąży i są podstawy do tego, by rozważyć zastosowanie tabletki "72 godziny po", która może zapobiec ciąży. W tym celu musi się Pani jak najszybciej udać do lekarza po receptę. Aby zapobiec ciąży, należy zażyć "tabletkę po" najpóźniej 72 godziny po stosunku.

Pozdrawiam!