Tabletka wzięta za wcześnie: czy jestem chroniona?

Witam. Wzięłam pierwszą tabletkę w środę, kiedy wystąpiło plamienie - ku mojemu zdziwieniu, bo o tydzień za wcześnie. Po tygodniu zażywania tabletek dostałam "chyba" okresu, bo plamienie jest intensywniejsze. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jestem chroniona w pełni, czy muszę być ostrożna w tym miesiącu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Antykoncepcja hormonalna dwuskładnikowa zastosowana w pierwszy dzień naturalnej miesiączki zapewnia pełną ochronę od początku zastosowania.
W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki w inny dzień trzeba przyjąć, że w ciągu pierwszych 7-9 dni antykoncepcja jest niepełna i trzeba w tym czasie stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcji. Po tym czasie skuteczność antykoncepcyjna powinna być już wysoka.

Redakcja abcZdrowie.pl