Tabletkę wzięłam po 8-dniowej przerwie, a wcześniej odbyłam stosunek - jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Witam! Ma wielki problem, ponieważ w w czasie brania tabletek po 7-dniowej przerwie tabletkę wzięłam nie 8 lecz 9 dnia, zaraz jak sobie przypomniałam tak wiec tego dnia wzięłam 2 tabletki. Stosunek odbył się 6 dni przed wzięciem pierwszej tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę i kiedy mogę zrobić test ciążowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ryzyko zajścia w ciążę w przypadku niezabezpieczonego stosunku jest równe populacyjnemu. Proces zapłodnienia jest skomplikowany i wymaga wystąpienia wielu sprzyjających czynników, dlatego nie każdy stosunek kończy się ciążą.

Ze względu na czas zbliżenia (początek przerwy) ryzyko to jest stosunkowo niewielkie, gdyż plemniki mają nieduże szanse na przeżycie do czasu owulacji.

Wiarygodny wynik testu ciążowego można uzyskać po 14 dniach od daty zbliżenia. Należy jednak pamiętać, by wykonać go z porannej porcji moczu. Wcześniejszy wynik można uzyskać wykonując test ciążowy z krwi-oznaczenie betaHCG. Badanie można wykonać juz po 8 dniach od zbliżenia.

Pozdrawiam