Tabletki antykoncepcyjne 2 dni po okresie...

Nie wiem, czy dobrze postąpiłam - wzięłam 1 tabletkę dwa dni po okresie... I nie wiem, czy ona będzie miała jakieś działanie? Czy mogę bezproblemowo współżyć? Czy będzie potrzebne jakieś zabezpieczenie dodatkowe, np. prezerwatywa? Proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić i czy dobrze postąpiłam?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie postąpiła Pani prawidłowo i nie może Pani liczyć w tym cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy na skuteczną antykoncepcję. Pierwszą pigułkę należy przyjąć:
- pierwszego dnia miesiączki (czyli pierwszego dnia cyklu) – wtedy od razu uzyskuje się ochronę przed ciążą,
- ewentualnie 2-5 dnia cyklu – wtedy należy dodatkowo zabezpieczać się (prezerwatywa) przez pierwszych 7 dni zażywania pigułek, potem uzyskuje się ochronę przed ciążą.

Powinna Pani stosować dodatkową antykoncepcję przez cały ten cykl oraz podczas 7-dniowej przerwy.

Pozdrawiam!