Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki. Czy po skończeniu blistra nie powinnam robić przerwy, żeby antykoncepcja była skuteczna?

W niedzielę kochałam się z chłopakiem, a dziś zaczęłam brać antybiotyk. Czy działanie antykoncepcyjne będzie zachowanie i czy jeśli ostatnią tabletkę antybiotyku przyjmę jednocześnie z ostatnią tabletką antybiotyku, to powinnam robić 7-dniową przerwę, czy zacząć brać nowe opakowanie tabletek? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Antybiotyki z grupy penicylin, cefalosporyn oraz tetracyklin osłabiają działanie tabletek anykoncepcyjnych. Stąd w trakcie ich przyjmowania i 7 dni po zakończeniu kuracji zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

W Pani opisie zabrakło niestety informacji o rodzaju preparatu antykoncepcyjnego i rodzaju antybiotyku oraz dniu cyklu miesiączkowego.