Tabletki antykoncepcyjne a badania ginekologiczne

Witam, mam pytanie odnosnie wizyty u ginekologa. Mam ja za dwa tygodnie,i w nastepnym tygodniu powinnam dostac okres,biore tabletki antykoncepcyjne.. i wyjatkowo teraz chcialam pominac okres biorac od razu drugie opakowanie. Czy wplynie to na badania ginekologiczne i na badania krwi typu proby watrobowe , testosteron itp?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie powinno, ale niewskazane jest sztuczne pomijanie okresu. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w ten sposób nasila działania niepożądane i może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych w przyszłości.