Tabletki antykoncepcyjne a ciąża - co robić?

Witam, od ponad 4 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Nigdy nie miałam żadnych problemów z tego powodu, zawsze regularnie się tez badam ginekologicznie oraz robie badania morfologiczne raz w roku (w tym próby wątrobowe). Ostatni raz badałam się ok.4 miesięcy temu i wszystko było świetnie. Ostatnio czuje się dziwnie-jestem senna, mam powiększone piersi, wzdęcia, dziwne zachcianki żywieniowe, 'odrzuca' mnie od jedzenia które lubię, albo jestem okropnie głodna...od jakiś 2 tygodni żywię się tylko kierując się zapachem jedzenia i konkretna zachcianka w danym dniu, nie mam ochoty na kawę ani moja ulubiona herbatę Pu-Erh...za to pije kawę Inke! Poza tym zazwyczaj jak juz zacznę jeść, mdli mnie...raz ledwo powstrzymałam się od wymiotów po zjedzeniu jedynie parowki i mandarynki:/ Zrobiłam sobie test ciążowy, ale nic nie wykazał (może dlatego, ze zrobiłam go za wcześnie- bo przed data krwawienia w przerwie 7 dniowej). Czy możliwe jest, ze jestem w ciąży, chociaż nie zapomniałam żadnej tabletki? Czy jeśli jestem w ciąży, krwawienie może się pojawić, czy go nie będzie -jak przy normalnej miesiączce? Czy cos może stać się dziecku, jeśli jednak jestem w ciąży i wciąż biorę tabletki? Jak poznać ciążę, jeśli bierze się hormony-czy objawy są takie same jak bez antykoncepcji? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy antykoncepcji hormonalnej testy ciążowe będą dawać prawidłowe wyniki. Natomiast same objawy ciąży mogą być zakłócone działaniem hormonów z tabletek, które może przypominać objawy ciąży. W szczególności mogą pod wpływem tabletek pojawiać się mdłości, zaparcia, nietolerancja na niektóre pokarmy, obniżenie nastroju i libido. Jeżeli ciąża miałaby być powodem Pani objawów, to test by już ją wykrył. Tak więc powodem nie jest ciąża, a mogą nim być tabletki.

Pozdrawiam serdecznie!