Tabletki antykoncepcyjne a drętwienie nóg

Mam zdrętwiałą prawą nogę już drugi dzień. Współżyłam w czasie 7-dniowej przerwy, a teraz jest 5 dzień brania tabletki. Czy moge odstawić tabletki i uniknąć niechcianej ciąży?? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Odstawienie tabletek teraz może nieznacznie zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia. Przede wszystkim powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza (ginekologa lub lekarza pierwszego kontaktu). Drętwienie nóg niekoniecznie musi wynikać ze stosowania tabletek. W razie trudności z dostępem do lekarza proponuję udać się do szpitala (do Izby Przyjęć lub SOR).