Tabletki antykoncepcyjne a pęknięta prezerwatywa

Kochałam się z chłopakiem w piątek tj 29 października. Z prezerwatywą. Tabletki zaczęłam brać 18 października 2 dnia cyklu ponieważ pierwszego fatalnie się czułam, a okres dostałam dopiero po 20, a same tabletki chciałam właśnie brać o 20 na wieczór. Wczoraj też się kochaliśmy i pękła nam prezerwatywa (to moje dni płodne) i 14 dzień brania tabletek. Dodam, że prezerwatywa była bez wytrysku czy spermy. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Jeżeli bierze Pani tabletki antykoncepcyjne codziennie o tej samej porze wg instrukcji, to ryzyko zajścia w ciążę jest bliska zeru.

Pozdrawiam.