Tabletki antykoncepcyjne a skurcze mięśni - czy to skutek uboczny?

Mam 26 lat, jestem po laparoskopii - stwierdzono u mnie endometriozę. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne - (bez przerwy, w celu uniknięcia okresu), zostały mi jeszcze 3 miesiące leczenia, ale nie mogę już wytrzymać, bo mam bardzo mocne skurcze mięśni, najczęściej pod pachami i w okolicach pachwin, oraz szyi. Czy to tabletki mają wpływ na skurcze mięśni i dlaczego się tak dzieje? Czy jest to niepokojący objaw? Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną kurczu mięśni. Wówczas należy się zastanowić nad ich zmianą.
Jednak przed tym proponuję sprawdzić poziom magnezu oraz potasu. Niedobór tych pierwiastków również może dawać podobne objawy.

Pozdrawiam