Tabletki antykoncepcyjne bez 7-dniowej przerwy - ile razy mogę przesuwać okres?

Witam. Biorę 2. opakowanie tabletek Y*** bez robienia przerwy 7-dniowej. W tej chwili wzięłam 11. tabletkę z drugiego opakowania. Czy muszę do końca listka brać tabletki? Jeżeli teraz bym mogła przerwać to super, ponieważ wyjeżdżam i musiałabym zażyć 3. opakowanie bez 7-dniowej przerwy. Biorąc 1. opakowanie pomyliłam dni, tzn. zamiast w poniedziałek, wzięłam we wtorek, ale nie pominęłam żadnej tabletki (przeoczyłam dzień). Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Można przerwać przyjmowanie tabletek w środku opakowania, ale nie jest to wskazane, gdyż może osłabić działanie antykoncepcyjne.
Nie można w takiej sytuacji być pewnym, iż w trakcie 7-dniowej przerwy ochrona będzie całkowita.

Jeżeli jednak zdecyduje się Pani na taki krok, należy po zakończeniu przyjmowania tabletek używać dodatkowego zabezpieczenia, jak i podczas rozpoczęcia nowego blistra również stosować dodatkową formę antykoncepcji.

Pozdrawiam!