Tabletki antykoncepcyjne - czy długotrwałe stosowanie zwiększa ich skuteczność?

Czy tabletki antykoncepcyjne (stosowane regularnie od ponad dwóch lat) są skuteczne w przerwie między kolejnymi opakowaniami? Dodatkowo, dzień przed stosunkiem, partnerka wzięła jedną tablętkę panadolu.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zapewnia całkowitą ochronę przez cały cykl, w tym w trakcie przerwy. Jeżeli tabletki zażywane są o stałej porze, nie występują biegunki i wymioty w przeciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki, to nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpiecznia.
Paracetamol, substancja czynna przyjętego preparatu nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną tabletek.

Pozdrawiam.