Tabletki antykoncepcyjne - kiedy mogę zacząć drugie opakowanie?

Witam. Skończyłam brać pierwsze opakowanie H***. Zrobiłam przerwę 7-dniową, ale nie stać mnie było na wykupienie tabletek. Kiedy w takim razie mogę zacząć brać drugie, bo już minął tydzień, kiedy powinnam zacząć to drugie opakowanie. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

W sytuacji zaistniałej u Pani należy zaczekać do najbliższej miesiączki i w pierwszym jej dniu rozpocząć kolejne opakowanie preparatu. Czyli należy postąpić dokladnie tak, jak przy pierwszym opakowaniu.