Tabletki antykoncepcyjne na zatrzymanie długotrwałego krwawienia z dróg rodnych

Witam, mam pytanie do ginekologów. Od 3 pazdziernika biorę tabletki antykoncepcyjne aby przerwać krwawienie które trwało od 29 sierpnia. Od wczoraj zaczęły się ponowne brązowe upławy. Proszę o opinię.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane brązowe upławy świadczą o ich podbarwieniu krwią. Może być to działanie uboczne antykoncepcji hormonalnej jak i wynik schorzenia podstawowego. Jeśli upławy będą się przedłużać lub nasilać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.