Tabletki antykoncepcyjne - od kiedy mnie zabezpieczają przed ciążą?

Witam, chciałam zapytać, od której tabletki jestem w pełni zabezpieczona, jeśli pierwszą przyjełam pierwszego dnia okresu, lecz nie od razu po jego pojawieniu się (ok. godz. 9:00), ale dopiero o 21:00, bo ta godzina najbardziej mi odpowiadała. Czy po przyjeciu już 12 tabletek mogę bezpiecznie współżyć, nie obawiając się o ciążę? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki w pierwszym dniu miesiączki (tj. w ciągu pierwszych 24 godzin od jej wystąpienia) gwarantuje pełną ochronę przed ciążą. Nawet jeśli przyjęłaby Pani tabletkę po tym czasie (np. w drugim dniu okresu), wystarczy 7 regularnie zażytych tabletek, aby zapewnić pełną ochronę.