Tabletki antykoncepcyjne po ciąży a skuteczność zabezpieczenia

Dzień dobry, Mam na imię Monika i mam skończone 20 lat. 17 marca urodziłam zdrowego synka. Po porodzie czułam się dobrze. Kiedy minął mi szósty tydzień połogu, przepadła mi również wizyta u mojego ginekologa. Po tym szóstym tygodniu współżyłam z moim partnerem i pękła nam prezerwatywa, natychmiast zażyłam tabletkę 72 godziny w tym samym dniu. Po jakimś tygodniu wystąpiło u mnie krwawienie i trwało zwykle tak, jak moja miesiączka, 5 dni, i było dość obfite. Teraz po 3 tygodniach od krwawienia zaczęłam plamić, trwało to 3-4 dni i zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Chcę zaznaczyć, iż nie karmie piersią. Czy to jest miesiączka? I czy może ona być po porodzie nieregularna? Może trwać tylko 3-4 dni? Odkąd zażywam tabletki antykoncepcyjne współżyliśmy jeden raz bez prezerwatywy po 6 tabletce. Czy mogę zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjęła Pani tabletkę później niż pierwszego dnia miesiączki lub ma Pani wątpliwości czy krwawienie faktycznie było miesiączką, powinna Pani przez pierwsze 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw. W przeciwnym wypadku ryzyko ciąży jest zwiększone.