Tabletki jednoskładnikowe a brązowe skrzepy

Witam, trzy miesiące temu urodziłam drugie dziecko, karmię piersią więc od półtora miesiąca przyjmuję tabletki jednoskładnikowe. Po pierwszych dwóch tygodniach od przyjmowania pigułek dostałam normalny okres (pierwszy po porodzie). Dziś wydarzyło się coś co mnie zaniepokoiło. Z rana dostałam potwornego bólu brzucha (ból promieniował od dołu do góry i zachodził na plecy) do tego stopnia, że nie byłam w stanie chodzić, do tego doszło osłabienie z dreszczami, zalał mnie pot, zbladłam do tego stopnia, że miałam szare usta. Po 5 minutach zwymiotowałam. Ból trwał około dwóch godzin po czym całkowicie przeszedł. W zamian za to pojawiło się krwawienie z dróg rodnych, bardzo ciemno brązowe z dużymi skrzepami. Czy mogło być to poronienie, czy mogłam zajść w ciąże przy przyjmowaniu tabletek, a może ma to związek z niedawnym porodem? Dodam, że generalnie po tych tabletach czuję się dobrze. Niestety w tej chwili nie mam dojścia do ginekologa, więc szukam porady przez internet. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Silne dolegliwości bólowe połączone z obfitym krwawieniem z dróg rodnych wymagają pilnej wizyty u ginekologa.