Tabletki na podwyższenie libido dla kobiet

Właśnie przeczytałam, że są tabletki na podwyższenie libido dla kobiet. Czy możecie jakieś polecić? I jakie są efekty po ich zażywaniu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo preparatów, także dla kobiet, które jakoby mają poprawiać libido. Większość z nich to preparaty pochodzenia naturalnego - ekstrakty z ziół, ale dostępne są też preparaty zawierające witaminy, aminokwas L-argininę  czy hormon DHEA (dehydroepiandrosteron). Środki mające w swoim składzie substancje o egzotycznie brzmiących nazwach, takich jak na przykład wyciąg z amazońskiego drzewa płodności - muira-puamin, damiana, ekstrakt z asafetydy, ekstrakt z kwiatów i pąków kaparów reklamowane są jako wyjątkowo skuteczne, nieszkodliwe i gwarantujące szybką poprawę libido. Naukowe dowody na ich działanie są jednak bardzo wątpliwe.

Być może lepiej wyjść z założenia, że libido jest pochodną dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, zadbać o właściwą dietę, aktywność fizyczną, relaks?

Pozdrawiam.