Tabletki na przyspieszenie miesiączki

Witam.
Mam 16 lat. Miesiąc temu dostałam miesiączki tydzień wcześniej a dokładnie 3.02, obliczając teraz powinnam dostać 2.03 a miesiączka się spóźnia :( kochałam się z chłopakiem z zabezpieczeniem jednak martwi mnie bo dotykał mnie w miejsca intymne, a mógł mieć coś na palcu.
Czy to może być ciąża? Jeszcze mam jedno pytania czy tabletki na przyspieszenie miesiączki są tak silne, że mogą usunąć zapłodnione jajeczko z macicy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Szansa na zapłodnienie w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo niewielka. Może Pani jednak już teraz wykonać test ciążowy, po takim czasie jego wynik powinien być wiarygodny (zapraszam też do lektury artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy). Być może miesiączka spóźnia się z powodu silnej obawy przed ciążą?
Pojedyncze zaburzenia długości cyklu mogą zdarzać się nawet u całkiem zdrowych kobiet. Tabletki "na przyspieszenie" miesiączki zawierają zwykle progesteron. Nie ma on działania wczesnoporonnego. Wręcz przeciwnie, te same preparaty przyjmowane są często w przypadku trudności z zajściem i donoszeniem ciąży.
Pozdrawiam!