Tabletki na torbiel jajnika i brak krwawienia

Dwa tygodnie temu (28 października) ginekolog zdiagnozował u mnie torbiel jajnika. Przepisał mi tabletki anty (Ovulastan) z nadzieją, że torbiel się wchłonie i uniknę laparoskopii. Wtedy był 28. dzień mojego cyklu. Zwykle trwają one 29-34 dni (w tym roku dwa razy po 37 dni). Problem w tym, że nadal nie ma krwawienia, choć to już 42. dzień cyklu, a co za tym idzie - nie rozpoczęłam jeszcze przyjmowania tabletek.A może nie powinnam stosować się do zaleceń z ulotki i zacząć je przyjmować już teraz?

Milena Lubowicz

Powinna Pani tę sprawę skonsultować z ginekologiem, który tabletki przepisał. Nie jestem w stanie powiedzieć jakie on miał intencje i kiedy miała Pani zacząć przyjmowanie tabletek.
Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy rozpocząć stosowanie antykoncepcji. Warto jednak dodać, że w takiej sytuacji nie jest Pani zabezpieczona przed ciążą przez co najmniej 14 dni.