Tabletki przeciwbólowe a cukrzyca?

Czy przy cukrzycy typu 1 mogę brać silne tabletki przeciwbólowe? Lekarz daje mi słabe i twierdzi, że silniejsze wywołają hipoglikemię, mają kwas salicylowy itp. Czy to prawda? Słabsze mi nie pomagają.
ponad rok temu

Szanowna Pani,

cukrzyca typu 1 nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania leków przeciwbólowych. Do końca nie wiem, o jakich silnych lekach Pani pisze? Proszę pamiętać, że insulina jest najbardziej naturalnym lekiem i nie powoduje występowania interakcji z innymi lekami. Oczywiście, jak wszystkie leki, te również powinna Pani stosować ostrożnie, można częściej niż zwykle monitorować glikemię.

Pozdrawiam.

W cukrzycy przeciwwskazane są prawie wszystkie leki z grupy NLPZ, mają one potencjał uszkadzający nerki a sama cukrzyca również powoduj nefropatię.
Pytanie jakiego rodzaju ból; leczenie dobiera się w zależności od rodzaju bólu.
Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli