Tachykardia a bieganie

tachykardia to bo choroba ktora sie stwierdza po 100 uderzeniach serca na minute ale chodzi o stan spoczynkowy czy po wysilku np.bieganie ostatnio po bieganiu mialem puls 121!!!i nie wiem czy to choroba czy po prostu cos normalnego po bieganiu

Lek. Tomasz Budlewski

Naturalną reakcją organizmu na wysiłek fizyczny jest wzrost tętna. Więc tego rodzaju wzrost pulsu jest jak najbardziej prawidłowa. W przypadku dłuższego czasu utrzymywania się podwyższonego tętna proponuję przy wizycie lekarskiej powiedzieć o tym lekarzowi.