Tamoxifen a wiarygodność testu ciążowego

mam 33 lata w 2011 r wykryto u mnie raka piersi Przeszłam operacje oszczędzająca piersi, radioterapie i hormonoterpię: Zoladex i Tamoxifen. Od pól roku nie biorę już Zoladexu jedynieTamoXifen 20 mg jedna tabletkę dziennie. W zeszłym miesiącu dostała pierwszy okres od czasu zachorowania. W tym miesiącu okres sie nie pojawił. Zrobiłam sobie test ciążowy wynik wyszedł nieprawidłowy - nie pojawiła się żadna linia. Czy lek jakim jest tamoxifen może wpływać na wiarygodność testu ciążowego?

Tamoxifen nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Z drugiej strony test rzeczywiście wyszedł nieprawidłowo, bo powinien pokazać się pasek kontrolny (należy sprawdzić datę i doczytać instrukcję bowiem istnieje wiele mozliwości)