Tatuaż a oddanie szpiku

Chciałabym zostać dawcą szpiku, ale chciałabym sobie zrobić tatuaż. Mam teraz 17 lat. Czy można zrobić sobie tatuaż i po jakimś czasie oddać szpik? Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Osoba, posiadająca tatuaż, może zostać dawcą szpiku pod warunkiem, że upłynął rok od momentu jego wykonania. Tatuowanie wiąże się zawsze z większym ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi poprzez krew (HIV, wirusy zapalenia wątroby itp). Ważne jest, aby decydując się na tatuaż, wybrać renomowany zakład, w którym mamy pewność, co do właściwej sterylizacji sprzętu.

Pozdrawiam serdecznie