Terapia fobii społecznej

mam na imie Sylwia...od wielu lat borykam sie z fobia spoleczna ..od 2 lat mieszkam w Niemczech....odkad tu mieszkam moja choroba nasila sie.Mieszkajac w Pl 1 rok leczylam sie na depresje i nerwice ...lekarstwa bardzo mi pomogly bylam calkiem innym czlowiekiem .Teraz? boje sie spotkan z ludzmi bo zaraz jestem czerwona jak burak...czy sa leki bez recepty?

Dzień dobry!

Niestety, nie istnieją skuteczne leki dostępne bez recepty. Jeśli poczuła Pani wyraźną pozytywną różnicę podczas farmakoterapii sprzed kilku lat, warto wrócić do tego rozwiązania. Jednocześnie leczenie fobii społecznej, depresji lub nerwicy opiera się również o drugi element - psychoterapię. W niektórych miastach w Niemczech można znaleźć psychologów i psychoterapeutów Polaków, którzy pracują również w języku polskim. Informacje może Pani znaleźć w organizacjach polonijnych lub Internecie.

Pozdrawiam!