Terapia hormonalna przy torbieli prostej

Mam torbiel prostą 24x24 mm, lekarz zalecił terapię hormonalną. Czy nie powinien przed tym skierować mnie na badanie poziomu hormonów, żeby wiedzieć, który hormon źle działa? Czy w tym przypadku wiadomo z góry jaki lek hormonalny zastosować?

W takim przypadku nie ma potrzeby badania poziomu hormonów płciowych we krwi. Leki stosowane przy takiego typu torbielach są z góry ustalone i w sposób standardowy stosowane. Proszę stosować się według zaleceń lekarza prowadzącego. Nie ma powodu do obaw.