Terapia przeciwtrądzikowa lekiem Curacne a kuracja testosteronem

witam mam pytanie zaczynam terapie tradzikowa lekiem CURACNE przez dermatologa zapisanego i kuracja bedzie trwala 11msc chyba tym lekiem caly czas mam pytanie trenuje kulturystyke i dwa razy w roku mam kuracje testosteronem i deca durabolin czy moge stosowac te leki razem czy tez jest to zabronione dawka CURACNE to 2tabl na dobe 20mg

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomiędzy wymienionymi preparatami nie zachodzi interakcja. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Nie ma Pan kuracji medycznej testosteronem, tylko zażywa Pan hormony bez wskazań lekarskich, na własną rękę i zapewne z nielegalnych źródeł.
Sterydy androgenne (w tym testosteron) przyczyniają się istotnie do zmian skórnych trądzikowych. Działanie to nasila się przy dawkach niefizjologicznych, czyli "kulturystycznych"...
Walkę z trądzikiem należałoby zacząć od zaprzestania "koksowania się".
Stosowanie Curacne i innych retinoidów (środków bardzo aktywnych biologicznie i nieobojętnych, np. podczas takich kuracji nie wolno kobietom zachodzić w ciążę!) wraz z okresowo stosowanymi sterydami anabolicznymi "dla siłowni" jest co najmniej nierozsądne...
Warto dbać o zdrowie, a nie tylko o sylwetkę.
Pozdrawiam. JW, Poznań.