Termin ostatniej miesiączki a określenie wieku ciąży przez ginekologa

Mięsiaczkę miałam 24 maja 2014. Zrobiłam test i pokazało mi że jestem w ciąży. dziś byłam u lekarza który stwierdził 4 albo 5 tydzień ciąży..trochę się martwię czy aby wszystko ok z dzieckiem bo powinien być to 6 tydzień ciazy ..miesiaczka u mnie występuje co 27 , 28 dni ostatni był 30

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opisane opóźnienie wieku ciąży względem daty ostatniej miesiączki samo w sobie nie świadczy o niczym niebezpiecznym, może świadczyć o jednorazowym opóźnieniu owulacji. Należy również pamiętać, że pomiary wykonywane w USG obarczone są ryzykiem błędu