Termin porodu a termin zapłodnienia

czy termin porodupodany przez gina ma zwiazek z zaplodnieniem ze dziecko rodzi sie 2 tyg wczesniej lub pozniej proszr o krotka odp tak czy nie i o ile dni moze sie mylic czy dzieci do 12 tyg ciazy rozeijaja sie tsj samo a pozniej w swoim tepie

Termin porodu obliczamy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki,ale nie jest to termin ściśle określony i "obowiązujący",zawsze korelujemy go z wielkością płodu w badaniu usg