Test b-hcg wykonany 28 dni po stosunku - czy jest 100% pewny?

Wynik testu: hcg < 0,1mlU/ml. Muszę to wiedzieć, ponieważ 1 lutego miałam ostatnie krwawienie z odstawienia (odstawiłam tabletki na dobre). Do tej pory (46 dzień cyklu) nie mam miesiączki. Jak długo jeszcze czekać, o ile maksymalnie może się ona opóźnić? Jeszcze jedno, czy mam powtórzyć betę, a jeżeli tak, to kiedy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani być pewna wyniku. To normalne, że po odstawieniu tabletek cykl miesięczny (i tym samym częstotliwość pojawiania się miesiączki) jest nieregularny. Organizm powoli wraca do równowagi hormonalnej. Może to potrwać nawet do pół roku. Trudno przewidzieć, kiedy dokładnie pojawi się pierwsza miesiączka, powinna już wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie!