Test beta

Witam,
moja dziewczyna robiła test hcg i wynik wyszedł jej 1.20 i nie wiemy czy to ciążą, czy nie? Lekarze też nie umieją stwierdzić tego, bo ma zapalenie pochwy i nie widzą czy jest w ciąży czy nie, a jeden mówi, że nie jest w ciąży przy takim wyniku, a drugi, że może być.
Robiliśmy też dużo testów i duża ich większość wyszła z wynikiem negatywnym. Dziewczyna skarży się na bóle brzucha i mówi, że ma go twardy. Z naszych obliczeń powinna być w około 12 tygodniu ciąży.
Proszę o szybką odpowiedź, to bardzo ważne dla nas, już oboje nie wiemy co mamy na ten temat myśleć.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynik badania stężenia beta HCG we krwi jest wiarygodny najwcześniej po ok. 10 dniach od zapłodnienia. Wtedy powinien on wynosić powyżej 5 mIU/ml. Wartość, którą Pan podaje, pozwala wykluczyć ciążę, jeśli tylko minęło wystarczająco dużo czasu od owulacji (nie od stosunku, ponieważ plemniki zachowują w drogach rodnych kobiety zdolność do zapłodnienia nawet do 7 dni). Stężenie to byłoby z całą pewnością dużo wyższe, gdyby Pana dziewczyna była w 12 tygodniu ciąży! 12-tygodniową ciążę lekarz bez problemu stwierdziłby w badaniu USG sondą przezbrzuszną. Również wyniki testów ciążowych byłyby pozytywne. Nie rozumiem, co znaczy, że duża większość testów dała wynik negatywny? Bardzo rzadko, przy prawidłowym wykonaniu testu, spotykamy wyniki fałszywie pozytywne (zapraszam do lektury artykułów w naszym serwisie: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0, http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy).
Pozdrawiam!