Test Beta HCG

Witam. Stosuję antykoncepcją hormonalną. Nie dostałam krwawienia z odstawienia w poprzednim cyklu, dziś jestem przy siódmej tabletce z nowego opakowania i zrobiłam test Beta HCG, który wyszedł negatywny (<0,1 mlU/ml). Czy wynik tego testu mogę już uznać za wiarygodny? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test ciążowy ma dużą wiarygodność, jednak może czasami być fałszywie ujemny (choć nie zdarza się to zbyt często). Ma to miejsce najczęściej w przypadku bardzo wczesnej ciąży. Może Pani rozpocząć nowe opakowanie pigułek. Zalecałabym powtórzenie testu za tydzień, dwa - tak dla świętego spokoju.

Pozdrawiam!