Test betaHCG

Ostatni okres miałam 3 lutego. Lekarz mówi, że pęcherzyk rozwija się za wolno i dlatego kazał mi zrobić hcg. Oto mój wynik:13790 mlU/ml. Co on oznacza? Który tydzień ciąży wyszedł? Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zakresy norm dla poszczególnych tygodni ciąży są bardzo szerokie. Pani wynik mieści się w normie dla wieku ciążowego. W celu oceny zagrożenia poronieniem, wykonuje się co najmniej dwa pomiary stężenia betaHCG, w odstępach dwudniowych. Na prawidłowy rozwój ciąży wskazuje dwukrotny wzrost stężenia. Wolniejszy wzrost może świadczyć o zagrożeniu poronieniem lub o ciąży pozamacicznej (nie jest to jednak ścisła reguła!).

Pozdrawiam serdecznie!