Pozytywny test ciążowy a termin zapłodnienia

Witam!

Czy jest możliwe, aby po stosunku z 9 maja i wykonaniu testu ciążowego 15 maja test okazał się pozytywny? Czy też pozytywny test ciążowy wskazywałby na ciążę po stosunku z dnia 3 maja? Zagnieżdżanie się zarodka też trwa trochę czasu, więc 9 maja wydaje się mało prawdopodobny, proszę jednak o opinię medyczną. Test nazywał się Bobo test. Zaznaczę jeszcze, że ostatnia miesiączka była 19 kwietnia.

Witam serdecznie!

Wykonany pozytywny test ciążowy raczej wskazuje na zapłodnienie we wcześniejszym terminie. W teście tym wykrywane jest podniesione stężenie hormonu, który jest charakterystyczny dla ciąży, jednak jego wykrycie metodą, która była wykonywana jest zazwyczaj możliwe po około 2 tygodniach od zapłodnienia. Tak więc 3 maja wydaje się bardziej prawdopodobnym terminem. Ze względu na dodatni test konieczna jest wizyta u ginekologa celem potwierdzenia rozpoznania.

Pozdrawiam