Test ciążowy wyszedł pozytywny, a miesiączka pojawiła się po 7 dniach opóźnienia

Witam,
miałam dostać okres 13 kwietnia, nie pojawił się, więc w piątek zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Od trzech tygodni bolą mnie piersi, a w szczególności sutki, do tego sikam co pół godziny i mam zgagę. Myślałam, że jestem w ciąży, ale dzisiaj tj.17 kwietnia zaczęłam plamić jak przy okresie.

Staramy się z mężem o dziecko, więc po teście bardzo się ucieszyliśmy. Teraz jednak nie wiem co mam o tym myśleć?
Dodam jeszcze, że zawsze miałam cykle co 28 dni. Bardzo proszę o poradę, co robić w takim wypadku? Robiliśmy badania w tym badanie nasienia i wszystko jest w porządku.
Wyniki badań: moje: przeciwciała antykardiolipidowe IgG 5.70 IgM 8.70 przeciwciała p.plemnikom: ujemny test w kierunku MYCOPLASMA HOMINIS ,UREAPLASMA UREALITICUM-ujemny TSH III generacji wynik w surowicy 0.90 LH wynik w surowicy 7.17 FSH wynik w surowicy 11.3 ESTRADIOL wynik w surowicy 24.5 PROLAKTYNA wynik w surowicy 20.3 TESTOSTERON wynik w surowicy 53.4 PROGESTERON wynik w surowicy 14.9

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Skoro wynik testu był pozytywny (a wykonała go Pani prawidłowo, w szczególności odczyt nie nastąpił po więcej niż kilku minutach), to zapewne jest Pani w ciąży. Obfite krwawienie żywoczerwoną krwią świadczyłoby o zagrażającym lub trwającym poronieniu. Brązowawe plamienia nie są zaś tak niepokojące. U niektórych kobiet w pierwszym trymestrze ciąży występują plamienia w okresach (mniej więcej), w których pojawiałyby się miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Nie jest to wtedy objaw niepokojący. Radzę dalej się obserwować, ponownie wykonać test i umówić się na wizytę do ginekologa, aby ostatecznie potwierdzić ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!