Testy HCG a ciąża

Z uwagi na święto nie mam możliwośic zrobienia testu 30.10, mam wiec pytanie: ostatnia miesiączka 06.10 stosunek 16.10 w nocy badanie 29.10 po południu na ile wiarygodny będzie wynik testu?

Dziecko bylo planowane, a okazało sie, że jestem zdradzana :( bardzo wiec prosze o pilną odpowiedź bo puszczają mi już nerwy ... :(

ponad rok temu

Lek. Sebastian Kuliński

Gonadotropina kosmówkowa, którą wykrywa test ciążowy, pojawia się w moczu około 14 dni od zapłodnienia. U jednej osoby może być wcześniej, u drugiej później, dlatego zalecałbym powtórne wykonanie testu w ciągu kilku dni.

Może się także Pani udać na test ciążowy z krwi. hCG we krwi pojawia się już po ok 7 dniach od zapłodnienia. Wynik takiego testu jest też bardziej wiarygodny. Badanie jest wykonywane niemal w każdym laboratorium.