Testy IgE i brak alergii pokarmowej

Witam! Ostatnio robiłam dziecku (2,5r) testy IgE i nie wykazały alergii pokarmowej - ale w tym czasie mały miał podawane kropelki Fenistil, w celu złagodzenia objawów (jak myślałam związanych z alergią - czerwone policzki i sucha skóra na buzi). Czy stosowanie Fenistilu może mieć wpływ na wiarygodność przeprowadzonego badania?

Witam! Przyjmowanie leków antyhistaminowych nie wpływa na wynik oznaczenia swoistych przeciwciał IgE (w przeciwieństwie do testów skórnych). Dlatego uzyskany wynik można uznać za wiarygodny. Proponuję zgłosić się do dermatologa w ustalenia rozpoznania i zlecenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!