Testy na obecność marihuany: po jakim czasie substancja THC nie zostanie wykryta?

Mój chłopak pali marihuanę. Twierdzi, że w każdej chwili może ją rzucić. Miał zrobić testy i zrobił, tylko za każdym razem od 2 miesięcy wychodzą pozytywne. On pali od 15 roku życia i nie mam pojęcia, po jakim najdłuższym czasie marihuana nie powinna wyjść?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

THC najkrócej utrzymuje się w ślinie, w dalszej kolejności we krwi, a najdłużej w moczu. Testy na obecność marihuany w ślinie są w stanie wykryć obecność substancji do 72 h od użycia.

We krwi: - przy umiarkowanie częstym używaniu okres ten wynosi do 2-3 dni od użycia, - przy częstym używaniu (codziennie) - nawet do 2 tygodni.

W przypadku moczu wykrywalność również zależy od częstości użycia: - dla pojedynczego użycia - do 3 dni, - częste używanie - 10 dni, - przewlekłe częste używanie - 21-27dni.

Pozdrawiam serdecznie