Tętniak na aorcie serca?

Witam Państwa Przejdę od razu do rzeczy, moje pytanie jest skierowane do ludzi, którzy mają pojęcie o tym, bo nic innego nie mogę na dzień dzisiejszy zrobić tylko sięgnąć trochę wiedzy fachowców. Mój tata ma 56 lat i ma tętniaka aorty serca dowiedziałem się już, że robił dużo badań, które wykazały tego tętniaka. Jedni lekarze mówili, żeby przeprowadzić operacje jego, bo może pęknąć, a drugi lekarz kardiologiczny z Krakowa mówił żeby poczekać aż podrośnie do 6,5 cm. Szukałem dużo tematów ale nie znalazłem odpowiedzi. Chcę wiedzieć komu wierzyć lekarzom z mniejszego miasta czy z Krakowa? Powiem też, że mój tata miał już operacje serca, bajpasy. Proszę o odpowiedź, nie wiem co mam o tym myśleć :( Mam 18 lat i jakoś chce pomóc i się dowiedzieć komu wierzyć? czekać aż urośnie, czy nie będzie za późno? Dziękuje i pozdrawiam. Kuba.    
18 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie!

Niestety nie udzielę Panu informacji, który ośrodek jest lepszy. Każdy w z nich ma swoje doświadczenie. Według podręczników dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej wskazania do operacji planowej są spełnione, gdy średnica tętniaka przekroczy 5,5 cm lub przy mniejszych wymiarach gdy tętniak powiększa się o 1cm w ciągu roku. W tych przypadkach istnieje bowiem zwiększone ryzyko pęknięcia tętniaka, który często kończy się zgonem.

Pozdrawiam.
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty