Tetralysal a alkohol

Witam, Od przeszło tygodnia zażywam tetralysal - jedna tabletka 300 mg, dwa razy dziennie, i w związku z tym mam pytanie odnośnie łączenia tetralysalu z alkoholem. Jakie są skutki zażywania tego leku razem z alkoholem? Czy po przyjęciu jednej tabletki rano, mógłbym wypić parę piw wieczorem, pomijając wieczorną dawke tetralysalu? A następnie rano wrócić do przyjmowania leku dnai następnego? Czy nie jest zalecane łączenie tetralysal z alkoholem pod żadnym pozorem? Jakie mogą być skutki? Niedługo szykuje mi się małe przyjęcie w gronie znajomych i chciałbym dobrze się bawić. Dlatego pytam, czy można pić alkohol przy podanym powyżej leku. Proszę o informację. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Leki z tej grupy są metabolizowane przez wątrobę. Podobnie jak alkohol. Łączenie więc tych dwóch substancji jest przeciwskazane. Za dużym obciążeniem dla wątroby jest "parę piw wieczorem" przy długotrwałej kuracji antybiotykiem, nawet przy jednorazowym odstawieniu preparatu.