Thc - jak długo utrzymuje się we krwi, moczu i ślinie?

Ile czasu thc utrzymuje się we krwi, moczu i ślinie?

Pytanie zadane 18-02-2011r. o 20:05
lek. Marta Hat porady udziela lek. Marta Hat

pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Porada eksperta

Witam!

THC najkrócej utrzymuje się w ślinie. Szybkie testy są w stanie wykryć obecność substancji do 72h od użycia. Jeśli chodzi o krew, to przy umiarkowanie częstym używaniu okres ten wynosi do 2-3 dni od użycia, natomiast przy częstym używaniu (codziennie) - nawet do 2 tygodni.

W przypadku moczu wykrywalność również zależy od częstośći użycia: dla pojedynczego użycia - do 3 dni, częste używanie - 10 dni, przewlekłe częste używanie - 21-27dni.

Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »

Komentarze (18)

Wyloguj
~użytkownik anonimowy  1111
~użytkownik anonimowy 1111

Witam czy ta odpowiedź jest wiarygodna na 100 %. czyli jeśli nie pale a raz z głupoty zapaliłem prawie nieświadomie to ile max u mnie będzie się utrzymywać thc w organiźmie?
Pozdrawiam

Odpowiedz
~Charli
~Charli

całkowita prawda miałem wszystkie 3 i okresy sprawdzalności tych testów są równe z tymi opisanymi w tym poście pozdrawiam ludzi na przypale ;D

Odpowiedz
~ZaLegalem
~ZaLegalem

Potwierdzam. Palilem dużo i w końcu postanowiłem przestać, w sumie na prośbę rodziny, test na mocz wykonałem po 22 dniach detoxu i nadal był pozytywny mimo ze na ulotce napisali ze wykrywa do 20 dni. Pozdrawiam

Odpowiedz
~Bezdomny
~Bezdomny

Używałem długo i przewlekle i niestety po miesiącu wyszedł pozytywny :( Na teście napisali, że działa do maksimum 20 dni. Rodzice nie uwierzyli, że nie paliłem o_O. Test był rekomendowany przez MONAR, więc pozdrawiam frajernie, która myśli, że umie pomóc. Pozdrawiam przypałowców.

Odpowiedz
~Michal
~Michal

Witam jesli spalilem w tamtym tygodniu przez 3 dni czystego . ok 2 do 3 luf dziennie . ile moze siedziec jeszcze ?? Badania na krew wykryja pozdro

Odpowiedz
~Paula
~Paula

@~Charli: ratujesz mi życie z tym, że nic ci nie wyszło xD ide na testy jutro z tatą i spinałam jak nic :D

Odpowiedz
~marcinek
~marcinek

Słuchajcie raczej pewne na 100% Jarosław Kosiaty (Akademia Medyczna w Warszawie): Narkotyki i Ty (pol.). narkotyk.co. [dostęp 2010-10-27]. co ten pan mówi, otoż:Tetrahydrokanabinol zawarty w marihuanie ma silną tendencję do kumulacji w organizmie. Jego okres półtrwania wynosi 50-60 godzin a metabolity są wykrywane nawet przez 14 dni od podania dawki jednorazowej. W ciągu 90 dni usunięta jest każda ilość THC z organizmu. Kumulacja THC nie jest toksyczna[16].

Odpowiedz
~gutman38
~gutman38

mam pytanie to jak po powiedzmy 3 dniach od mometu jak zapaliłem lub 2 tygodniach pojade samochodem i złapie mnie policja to wezmą mi prawo jazdy smieszne jak dla mnie

Odpowiedz
~aeth
~aeth

Sprawdziłem instrukcje konkretnych narkotestów, w tym drug wipe 6s, wykorzystywanego przez policję na lubelszczyźnie i w ślinie delta 9 thc (potocznie po prostu THC) faktycznie wykrywalne jest do 72h. Testy śliny wykrywają tylko psychoaktywne delta 9 thc, które szybko jest wydalane, a obecność tej substancji w ślinie wskazuje na to że dalej jest ona aktywna i wpływa na działanie mózgu. W moczu oraz krwi wykrywa się również metabolit THC, czyli THC-COOH i jego wykrywalność jest znacznie dłuższa - najdłuższa w moczu. Myślę że rezultaty przytoczone przez panią doktor są jak najbardziej wiarygodne. W przypadku badania na drodze, stosuje się raczej wyłącznie testy śliny - przecież nie każą komuś iść w krzaki na poboczu i sikać, ani nie pobiorą krwi (chociaż nie wiem co policjantom może przyjść do głowy :). Jeśli będą mieli wątpliwości co do trzeźwości kierowcy, to zawiozą do szpitala i każą pobrać próbki moczu/krwi. Jeśli wyjdzie to w badaniu, to najczęściej kończy się utratą prawa jazdy na okres jednego roku oraz karą pieniężną. Wysokość kary, jaką udało mi się ustalić z postów różnych ludzi wynosi od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Można też ubiegać się o warunkowe umorzenie, ale to już zależy od ludzi z którymi ma się do czynienia oraz okoliczności. Z posiadaniem sprawa ma się rzecz jasna dużo gorzej. Bycie pod wpływem narkotyku nie jest karalne. Karalne jest posiadanie.

Odpowiedz
~aeth
~aeth

@~aeth: Odniosę się jeszcze do tego, co napisał p. Jarosław Kosiaty: W jego wypowiedzi mowa o metabolitach, a te w ślinie są póki co niewykrywalne. Przeczytałem instrukcje kilkunastu różnych narkotestów.

Odpowiedz

Porady ekspertów

Lęki po zapaleniu marihuany

Witam, jakiś czas temu zapaliłem pierwszy raz marihuanę. Wziąłem dosłownie trzy buchy. Praktycznie...

lek. Magdalena Parys Porady udziela lek. Magdalena Parys lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
Jak pomóc osobie uzależnionej?

Witam! Mam bardzo dobrego przyjaciela, który ostatnio zaczął palić marihuanę. Bardzo...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Jak pomóc osobie uzależnionej od narkotyków?

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wskazówki jak rozmawiać z moim chłopakiem, który...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Czy to ja przesadzam?

Witam. Jestem z chłopakiem od roku. Bardzo go kocham. On od 10 lat pali marihuanę, a odkąd...

lek. Łukasz Kowalski Porady udziela lek. Łukasz Kowalski lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij