Tłusta cera i trądzik podskórny

Witam! Od pewnego czasu probuje zlikwidowac mój trądzik podskórny.. Nie mam żadnych czerwonych pryszczy tylko tak jakby wagry na policzkach, z daleka wygląda to tak jakbym miala blizny na policzkach, bo są takie nierówne., proszę o pomoc, stosowalam juz różne żele i maści i nic mi nie pomaga.. Dodam jeszcze, ze mam tlusta cerę.. z giry dziekuje z pomoc, pozdrawiam!

Witam serdecznie. Objawy trądzikowe na podłożu tłustej skóry twarzy mogą byc spowodowane między innymi nadmiernym jej wysuszaniem przez kosmetyki czy tez leki mające na celu wysuszać. Skóra zostaje bowiem pozbawiana systematycznie sebum, które jest naturalna jej powłoką i być może właśnie dlatego produkuje go więcej, czego objawem staje się świecąca, tłusta cera. Proszę udać się do kosmetologa/kosmetyczki, która dobierze indywidualny cykl zabiegów ( przede wszystkich oczyszczających ) i zadba o prawidłowe nawilzenie skóry. Doradzam również wizytę u dermatologa, by wykluczyć inne choroby skórne. Pozdrawiam.

Z opisu wynika, że ma Pani trądzik zaskórnikowy. Proszę zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Potrzebne sa zarówno odpowiednie zabiegi jak i właściwa pielęgnacja skóry tłustej.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny