Tłusta cera i wypadające włosy

Witam, od 1,5 roku niesamowicie wypadają mi włosy i obecnie jest ich o połowę mniej niż było wcześniej. Paznokcie przeciwnie, są mocne. Dodatkowo mam bardzo tłustą cerę (w sumie to od 13 roku życia męczę się z nadmiernym sebum) oraz tłusty skalp, praktycznie codziennie muszę myć włosy. Doskwiera mnie również senność, nerwowość oraz wzmożone owłosienie na ciele. Pod jakim względem powinnam zrobić badania? Hormonalne czy raczej dermatologiczne skóry?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobami skóry. W pierwszej kolejności powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który zleci odpowiednie badania. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow
Z problemami skórnymi :) Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty