Tłusta skóra i trądzik

Witam, Jestem mężczyzną i mam 17 lat Mój problem wygląda tak iż na policzkach mam trądzik i do tego czoło+ nos+ krawędzie przy nosie bardzo szybko się przetłuszczają dosłownie 15 min po umyciu jest już masakra. Myje twarz odpowiednim żelem i smaruje policzki preparatem a*** , na policzkach są efekty i wszystko ładnie się goi i schodzi ale pozostaje problem tzw. tłustej litery T postanowiłem ostatnio zapytać Pani Dermatolog co na to poradzić bo żel sobie nie radzi a ona mi powiedziała żebym mył twarz mydłem siarkowym ;/ Ale słyszałem że jak wysuszy się  twarz mydłami itp. to ona będzie się  mocnej tłuścić. A więc chciałbym się dowiedzieć co zrobić ? a także chciałbym się dowiedzieć czy jak zejdzie mi trądzik to plamy po nim da się usunąć jakaś maścią czy czymś podobny ? z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam serdecznie.

Trądzik niestety jest częstą dolegliwością, a czasami po jego przeminięciu pozostają plamy, przebarwienia czy blizny. Metody ich usuwania są różne, rodzaj terapii dobiera lekarz lub ewentualnie kosmetyczka. Zastosowanie mają preparaty farmakologiczne, peelingi mechaniczne, laseroterapia.

Jeżeli chodzi o ograniczenie nadmiernej produkcji sebum proszę pamiętać że częste mycie twarzy może doprowadzić do nasilenia dolegliwości (w wyniku przesuszenia produkcja sebum się wzmaga). Najlepiej myć twarz 2 razy dziennie, preparatami przeznaczonymi do cery z tego typu problemami.
Polecam Panu artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.