Tłuszcz na brzuchu i udach - jak się go pozbyć?

Mam 13 lat, 160 cm wzrostu i ważę 48 kg . Chciałabym pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach i wyrobić sobie lekkie mięśnie na brzuchu. Jak to mam zrobić? Co powinnam jeść, a czego unikać? Proszę o jakieś konkretne ćwiczenia. Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym, jak na niczym innym.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,75. Na siatce centylowej odpowiada to wartości dokładnie 50 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa.

Zapoznaj się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Na pewno nie powinnaś się odchudzać.

Jeśli chodzi o produkty (bez których Twój organizm spokojnie będzie mógł się obejść, a które są jednocześnie źródłem wielu kcal) powinnaś uważać na: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte (z umiarem), tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy.

Odnośnie kształtowania sylwetki, najlepsza będzie aktywność fizyczna.
Zajrzyj na www.abccwiczenia.pl
Na pierwszej stronie (na dole) znajdziesz wypunktowane ćwiczenia z podziałem na poszczególne partie ciała.

To, co powinno się znaleźć w Twoim menu obrazuje artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam