Tłuszczak na nerce

na lewej nerce mam tlszczak ok22mm.lekarz mowi ze to nie grozne,ze mam sie nie bac....czy tak jest rzeczywiscie?

Trudno ocenić rodzaj guza tylko na podstawie badania obrazowego. Rozumiem , że było wykonane badanie usg jamy brzusznej z oceną nerek. Proponuję kontrolę ultrasonogrficzną za 3 miesiące, żeby stwierdzić, czy zmiana się nie powiększa.
Natomiast tłuszczak jest guzem łagodnym i rzeczywiście nie ma czym się martwić