Tomografia głowy - zwapnienie w biegunie sierpa.

Witam, mam 30 lat choruję na epilepsję od 14 roku życia. W tej chwili zażywam O*** 450 mg rano i wieczorem. Jestem kobietą, mam dwójkę dzieci. Nurtuje mnie wynik po tomografii głowy. Nie wiem, co to oznacza i co dalej mam robić, czyli podaję wynik: zwapnienie w przednim biegunie sierpa mózgu o wym. ok. 13 mm x 8 mm, poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy prawidłowy bez przemieszczeń. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Często takie zwapnienia są przypadkowym znaleziskiem, ale jeżeli nie miała Pani wykonywanego badania obrazowego z kontrastem - proponuje wykonanie po konsultacji z Pani neurologiem. Dobrze też by było porównać ten wynik z poprzednim badaniem obrazowym (jeżeli takie było).

Bez obejrzenia kliszy trudno dokładnie zinterpretować wynik badania, ale jak już wspomniałam badanie z kontrastem jest w tym przypadku zasadne.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat badań profilaktycznych u dorosłych.

Serdecznie pozdrawiam!