Tomografia komputerowa głowy - opis

Witam! Jestem po tomografii komputerowej głowy. Proszę o interpretację mojego opisu: mózgowie bez zmian ogniskowych. Przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Na skanach w oknie kostnym zmian patologicznych nie stwierdza się. Skostnienie grubości 0,7 cm w przednio-górnej części mózgu. Interesuje mnie ostatnie stwierdzenie. Pozdrawiam i czekam na fachową odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do prawidłowej interpretacji wyniku badań konieczna jest informacja na temat stanu zdrowia pacjenta, występujących dolegliwości oraz wskazań do wykonania badania.

Pani/ Pana opis badania jest prawidłowy. Ostatnie zdanie dotyczy pomiaru grubości czaszki. Grubość pokrywy czaszki wynosi średnio 3-8mm, co oznacza że uzyskany wynik mieści się w granicach normy.

Z powyższym wynikiem należy udać się do lekarza zlecającego badanie, który będzie mógł dalej zaplanować diagnostykę Pani/ Pana dolegliwości.

Pozdrawiam.