Tomografia - można przeprowadzić dwa badania za jednym razem?

Dostałam w tym samych czasie skierowanie na tomografię komputerową: urotomografię jamy brzusznej - w związku z kamicą nerkową i krwiomoczem, oraz tomografię zatok przynosowych. Pytanie: czy te oba badania można przeprowadzić jednocześnie, tzn. podczas jednej wizyty w pracowni TK? Czytałam, że nie można takich badań przeprowadzać często, więc wolałabym to zrobić łącznie.

Redakcja abcZdrowie

Z medycznego i technicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe. Jednak organizacyjnie trudne. Obawiam się, że pracownia TK może się nie zgodzić na to, gdyż inaczej ustawia się aparat TK w tych dwóch sytuacjach oraz przy urotomografii trzeba podać kontrast - wymaga to dużego zaangażowania ze strony techników, dlatego proszę przygotować się na dwie wizyty.