Torbiel a zmiany nowotworowe w piersi

Mam 28 lat. 3 lata temuwykryto u mnie guza włókniakowo-torbielowatego. Ostatnio zrobiona biopsja wykazała tak: neoplasma senimaligum. Co to znaczy? Mam drugie pytanie - czy z takim wynikiem trzeba usunąć guza? Na wizycie jeszcze bez biopsji lekarz stwierdził, że to nie jest torbiel, tylko zmiany nowotworowe. Czy to możliwe?
28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Neoplasma semimalignum to inaczej nowotwór o tzw. miejscowej złośliwości. Oznacza to, że cechuje się możliwością naciekania i niszczenia tkanki, która przylega do guza, nie daje natomiast zazwyczaj przerzutów. Miejscowy wzrost guza może być przyczyną dolegliwości bólowych lub nawet, przy osiągnięciu dużych rozmiarów, deformacji piersi.

Najlepszą metodą leczenia jest chirurgiczne usunięcie guza, najlepiej z odpowiednio szerokim marginesem tkanek, ponieważ guz czasami "lubi" odrastać.

Pozdrawiam serdecznie